+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

Ветераните на "Черноморец-Бургас" на финал

Ветераните на „Черноморец - Бургас” се класираха на финала на републиканското първенство, след като елиминираха „Шумен”. „Акулите” във втора младост спечелиха и реванша като гости с 1:0. В първия мач от полуфинала „Черноморец” се наложи у дома с 3:0 след хеттрик на Васил Банов.

На реванша в Шумен днес единствения гол отбеляза Илия Груев с глава в 38-мата минута. Петър Хубчев пък блесна с решаваща асистенция. Централният защитник се включи в атака по десния фланг, откъдето центрира перфектно и Груев порази мрежата с удар в обратния ъгъл. И след почивката гостите продължиха да доминират, но пропуски на Малин Орачев и Йоско Йосков ги лишиха от по-убедителна победа.

От състава на победителите отсъстваха контузеният капитан Владо Стоянов и Красимир Балъков, който беше ангажиран с тренировка на представителния състав.   На финала бургаските ветерани ще се изправят срещу шампиона от миналия сезон „Левски”. Регламентът предвижда спора за титлата да се реши в един мач на неутрален терен. Кога и къде ще се срещнат двата отбора ще се реши утре.