+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

Две шампионски титли за младите надежди на яхт клуб "Черноморец"

Поморийка взе златото в клас ЛАЗЕР 4.7

При оспорвана конкуренция (92 -ма ветроходци с 80 яхти ) и тежки метереологични условия се проведе първото състезание за сезона на младите ветроходци в град Варна.

При  оспорвана  конкуренция  (92 -ма ветроходци с 80 яхти ) и тежки  метереологични  условия се  проведе  първото  състезание  за  сезона  на  младите  ветроходци в град Варна. През  първия  ден  при силен  и много  поривист  вятър  се  проведоха  четири  гонки, които  бяха  истинско  изпитание за участниците  и доведоха  до  множество  обръщания.

Като  се  прибави  и ниската температура  на  водата,  от състезателите  се  изискваха  много  умения  за  водене  на  лодките. При  тези  условия младите  надежди  на  ЯК "Черноморец " Бургас  се  представиха отлично, спечелвайки  две  титли.

Безапелационно  Марина  Димитрова спечели  първото  място  в  клас  Оптимист  - момичета младша  възраст, като  се  класира  и на  трето  място  при  по-големите. Много  добро  класиране  и за  Христо  Русев, който  водеше в последната  гонка  в  Общото  класиране ,  но  на  финала  остана  втори, както  и  за  Александър  Ялъмов - при  момчетата младша  възраст.

В клас  Кадет  двукратните  републикански  шампиони  в  класа Никола и Роксана  Кобарелови спечелиха първото  място  в  оспорвана битка. В клас  Лазер 4.7 Георги  Никитов  се  класира  на  трето  място, а Георг  Марков остана  четвърти  в  клас Радиал, но  даде  заявка с  доброто  си  каране  за  призови  места  през  сезона.

В клас  Фин състезателите  на  клуба се  представиха на познатото добро ниво - Атанас Кобарелов - 4 място  и Йордан  Калоянов - 7 място.

Освен бургазлии сред окичилите се с медали бе и 15-годишната  състезателка по ветроходство Стефани Музакова от Поморие, която  не даде никакъв шанс на конкуренцията си по време на регата. Четири победи в проведените пет гонки на регата „Бриз – Пролет” извоюва нашата състезателка в клас  ЛАЗЕР 4.7.

Лодката, с която  спечели шампионска титла   в клас ЛАЗЕР   бе предоставена на ОМСК “Циклон”  от Община Поморие след  Решение на Общински съвет- Поморие ,  с цел подпомагане и усъвършенстване на този красив спорт в града.