Днес | Политика | Общество | Криминално | Бизнес | Икономика | Туризъм | Здраве и красота | Образование | На скорост | Технологии | Хоби | Спорт | Lifestyle

Волейболистите ни отпаднаха на крачка от финалите на Световната лига

Автор: "PoligrafF", от 19.06.2017 0
Спирачка за нашите момчета се оказа тимът на Аржентина.

Волейболистите ни отпаднаха на крачка от финалите на Световната лига. Спирачка за нашите момчета се оказа тимът на Аржентина, който се изправи на пътя на Лъвовете в последния двубой от група G1.

Мачът завърши с 1:3 (16:25, 21:25, 25:23, 19:25)  за домакините, а българските волейболисти излизат от битката с 4 победи, 5 загуби и 10 точки. За финалите място се класират първите шест тима от подреждането след груповата фаза. Нашият тим се нареди на девето място и няма да продължи във финалната фаза.

Снощи селекционерът Пламен Константинов заложи на следния стартов състав: Георги Братоев, Розалин Пенчев, Виктор Йосифов, Николай Пенчев, Николай Николов, Цветан Соколов, Теодор Салпаров (либеро). До края на мача шанс за изява получиха по-голямата част от състезателите.

Най-резултатен за Аржентина бе Николас Бруно с 18 точки (2 блокади, 1 ас), а Себастиан Соле завърши с 15 точки (4 блокади, 1 ас). За България Цветан Соколов се разписа с 18 точки (2 блокади), а Розалин Пенчев добави 14 (2 блокади, 1 ас).