+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

"Акулите" на Балъков изядоха Локо (Сф)

Отборът на Черноморец победи с 2:1 Локомотив (София) на стадион "Лазур" в Бургас в дербито от 10-ия кръг на "А" група. "

Отборът на Черноморец победи с 2:1 Локомотив (София) на стадион "Лазур" в Бургас в дербито от 10-ия кръг на "А" група. "Акулите" на Красимир Балъков направиха пълен обрат в резултата, след като получиха гол още в 6-ата минута. Негов автор стана Искрен Писаров. В 48-ата минута обаче Енис Хайри изравни, а в 57-ата появилият се в игра на почивката на мястото на Мартин Тошев конгоански нападател Лис Муйтис донесе трите точки за бургазлии. Това бе първият мач на Лис в родната "А" група. Мачът започна отлично за гостите от столицата, които поведоха в резултата още в 6-ата минута.

Светослав Дяков центрира, Искрен Писаров бе изпуснат от отбраната на домакините и прати топката в мрежата зад вратаря Паскал Борел. В 17-ата минута Пейков отрази удар на Йохен Зайц от дъгата на наказателното поле. В 23-ата минута Муса Койта стреля със странична ножица към вратата на Локо (Сф), но не намери целта. В края на първото полувреме Дерек Асамоа първо даде хубав пас на Владислав Романов, но халфът на гостите не успя да достигне топката, а след това подаде и на Цветан Генков, но Хайри изби коженото кълбо.На почивката Балъков пусна в игра новото попълнение Лис Муйтис и тази смяна се оказа решаваща.

Още в 48-ата минута Лис предизвика корнер пред вратата на Локо (Сф), който бе изпълнен от Марсио Нуньо, а Хайри с глава изравни резултата. В 56-ата минута Лис направи страхотна задна ножица след центриране отдясно, но Боян Пейков изби топката, а добавката Муса Койта не се получи.

Минута след това обаче Лис бе в прегръдките на своите съотборници. "Акулите" осъществиха прекрасна атака, при която Орлин Старокин проби отляво и даде отличен пас на Лис, за когото остана само да засече топката в опразнената врата - 2:1 за Черноморец. До края на мача Локомотив не успя да застраши сериозно вратата на Борел. В 78-ата минута Румен Горанов от тима на гостите стреля от фаул, но неточно. В самия край на мача домакините дори можеха да реализират трето попадение, но Лис не успя да преодолее Пейков, изведен сам срещу него. След тази победа Черноморец е на трето място в класирането с 22 точки, колкото има и вторият Литекс. Ловчанлии обаче са с по-добра голова разлика. Лидер е Левски с 25 точки, а Локо (Сф) заема четвърта позиция с 19 точки.

Източник: sportal.bg