+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

Бургазлийка взе златото от Световното първенство по Шотокан Карате-До в Унгария

16-годишната бургазлийка Теодора Тодорова спечели златен медал в индивидуалната надпревара на Ката при девойки Националите ни спечелиха общо един златен, шест сребърни и четири бронзови медала в индивидуалните дисциплини.

От 6 до 8 откомври се проведе 25-то световно първенство по Шотокан Карте –До и Световна Кохай Купа в град Егер, Унгария.  Световното първенство се организира от Шотокан Карте – До на Обединените нации (Shotokan Karate Do of United Nations - SKDUN), чийто представител у нас е Българската Федерация Шотокан Карате-До (БФШК).

Първенството бе уважено и от президента на страната Янош Адер, който за краткия си престой, покрай татамитата, сподели възхищението си от красотата на Шотокан Карте – До стила, която наказва грубостта и липсата на спортсменство, толерирайки техниката, точността и бързината в спорта. Специален гост бе и шефът на унгарския Олимпийски комитет Жолт Боркай.

В международното състезание, което се илзъчваше през цялото време оналайн, участваха над 200 каратеки от България, сред които деца, мъже и жени. От участниците имаше представители на почти всички от общо 34-те клуба на българската делегация.

С подкрепата и наставленията на президентът на федерацията Александър Славков и националния треньор Димитър Тодоранов, българските национали (мъже и жени) в Егер спечелиха общо един златен, шест сребърни и четири бронзови медала в индивидуалните дисциплини. Класирането на отборните дисциплини и единоборствата при децата също донесе за страната ни много медали.