+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

България записа историческа победа срещу Швеция в мач от световните квалификации

Българските лъвове затвориха срещата с резултат 3:2 в своя полза.

България записа историческа победа срещу Швеция в мач от световните квалификации. Българските лъвове затвориха срещата с резултат 3:2 в своя полза. Националният ни отбор не бе преборвал шведите точно от 50 години, предават от БФС. А с тази победа нашите момчета дадоха заявка за едно от първите две места в група А.

Българският тим откри резултата  в 12-ата минута.Само четири минути по-късно гостите получиха възможност да възстановят равенството, след като главният арбитър Паоло Талявенто отсъди дузпа за нарушение на Георги Костадинов срещу Андреас Гранквист. Зад топката застана Емил Форсберг, чийто удар обаче бе париран от Пламен Илиев. В 29-ата минута резултатът пак бе изравнен, след като Микаел Лустинг вкара с глава, засичайки центриране на Лудвиг Аугустинсон.

Попадението обаче не смути българите, които много бързо отново си върнаха водачеството. В 33-ата минута Ивелин Попов центрира от пряк свободен удар и Георги Костадинов с глава направи 2:1. Играчите на Петър Хубчев не успяха да задържат аванса си до края на полувремето и четири минути преди неговия край шведите отново изравниха – отново след гол с глава, този път дело на Маркус Берг.

След почивката двата тима продължиха равностойната и здрава игра помежду си. Играчите на Швеция бяха по-активни в началните минути като създадоха няколко положения пред врата на Пламен Илиев. Стражът на румънския Астра обаче бе безпогрешен и с изявите си вдъхна допълнителна увереност в своите съотборници, които дочакаха своя момент в 78-ата минута. При отлична контра на българите Ивелин Попов пусна подаване към Ивайло Чочев, който с много техничен удар прати топката за трети път мрежата на гостите.

Играчите на Петър Хубчев заемат третата позиция в класирането с актив от 12 точки. Шведите остават на второ място с 13, докато лидер вече е съставът на Франция с 16, след като "петлите" надвиха с 4:0 Холандия.