Email

info@poligraff.net

info.poligraff@gmail.com

България разгроми Куба в мач от Световната лига

Българският национален отбор по волейбол разгроми тима на Куба в среща от Група С на втора дивизия в Световната лига. Двубоят бе първи за обновената зала "Конгресна" във Варна и приключи с убедителна победа за "лъвовете" с 3:0 (25:23, 25:16, 26:24).

От самото начало на мача нашите момчета държаха положението под контрол. Въпреки малката разлика в края на първия гейм, българските волейболисти впрегнаха сили за равностойното 25:23. Във втората част кубинците изостанаха с 10-ина точки, което ни позволи бързо да затворим гейма. Третият сет се оказа по-голямо предизвикателство за българските играчи, след силен старт от страна на гостите. Въпреки това, "лъвовете" взеха нещата в свои ръце и затвориха мача с чистия резултат от 3:0.

Страхотен двубой за представителния ни тим изигра централният блокировач Теодор Тодоров, който реализира 11 точки, от които 5 блокади. Капитанът Владимир Николов, за който сблъсъкът с кубинците бе първи от близо месец, завърши с 13 точки, а Тодор Скримов добави 12.

Следващият мач между двата отбора е днес от 20:45 ч. в зала „Конгресна“ във Варна. В 11 часа, другата ни селекция ще се изправи във финална среща на първите в историята Европейски игри в Баку. Нашите момчета ще премерят сили с Германия. Така след 35 години България отново ще има възможност да спечели златните медали от голям международен турнир.

ПОМОГНЕТЕ НА НОВИНИТЕ ДА ДОСТИГНАТ ДО ВАС!

Благодарим ти, че си тук и че предпочиташ нашите новини!

Посещавайки PoligrafF.NET, ти подкрепяш свободата на словото и независимата журналистика.