+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

Волейболистите ни преодоляха Аржентина в мач от Световната лига

Българскят национален отбор по волейбол победи Аржентина с 3:2 (26:24, 22:25, 26:24, 16:25, 18:16) в мач от Група C на втора дивизия в Световната лига в Салта. Двата отбора ще се изправят един срещу друг в довечера, 40 минути след полунощ българско време.

Успехът на нашите момчета до голяма степен сложи край на домакинските надежди за класиране на финалите във Варна. „Гаучосите“ изостават на цели 12 точки от лидера Канада, въпреки че са с два мача по-малко. За „лъвовете“ пък победата е пета и с 12 точки заемат второто място.

Вчера националите ни победиха и Русия в Баку. В четвъртия си мач от Европейските игри нашите момчета надделяха над домакините с 3:1. Така България нанесе първа загуба на Русия и с 8 точки се изкачи на второто място в групата, което ни гарантира участие в следващата фаза. В последния си двубой от тази фаза на надпреварата националите ще срещнат Словакия. Мачът ще се играе утре, в 12:30.

За съжаление, женският ни национален отбор нямаше същия късмет. Нашите момичета загубиха от Холандия с 0:3 (25:20, 25:18, 25:19) в последния си мач от Група В и приключиха играта си в Баку. Загубата е четвърта за „лъвиците“, които с една победа и 4 точки заемат петото място.