+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

Втора европейска титла на ката за Гергана Апостолова

В гр. Падова, Италия, се проведе 25-тото Европейско Първенство на категории, под ръководството на Международната Карате Организация Киокушинкайкан, с Президент Световния Шампион Канчо Шокей Мацуи.

В гр. Падова, Италия, се проведе 25-тото Европейско Първенство на категории, под ръководството на Международната Карате Организация Киокушинкайкан, с Президент Световния Шампион Канчо Шокей Мацуи. В Първенството взеха участие около 190 представители от цяла Европа.

Българска Киокушин Асоциация бе представена на това Първенство от 4-ма състезатели, съпроводени от Световния Шампион Сенсей Емил Костов -

• Илиан Атанасов - СК"КИОКУШИН СПИРИТ" - Бургас - кумите мъже до 70 кг;

• Кирил Боев - СК"ИЧИ ГЕКИ - Варна" - кумите мъже до 80 кг;

• Йордан Йорданов - СК"КИОКУШИН СИЛИСТРА" - кумите мъже до 90 кг;

• Гергана Апостолова.- СК"КИОКУШИН СПИРИТ" - Бургас - ката жени;

При мъжете, Илиан Атанасов и Йордан Йорданов загубиха в първата си среща от представители на Полша. Кирил Боев победи първа среща състезател на Гърция, след което загуби 2-ра среща от украинец.

В дисциплината - ката, Гергана Апостолова се съревновава с 22 състезателки, сред които и в 1-вата и 2-рата квалификация , тя оглавяваше класирането.Така Гергана спечели за 2-ри път Европейско злато, след като достигна Световна титла, миналата година.Сенсей Костов от своя страна взе дейно участие на това Първенство в съдийството, като главен Рефер и страничен съдия.

На национално ниво, следващото Първенство, организирано от БКА ще бъде за деца от 5 до 14 год., което ще проведе на 4-ти Юни 2011г. в зала “Христо Борисов” – гр. Варна. Домакин на Турнира ще бъде СК “ИЧИ ГЕКИ – Варна”. В международен план, на 18-ти Юни предстои Международното Първенство "All American Cup" в Ню Йорк, където Гергана ще се опита да защити титлата си от 2010г.