Адрес за кореспонденция

гр. Бургас, Изгрев 23/2/3/п.к.9

Телефон за връзка

+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

Email

info@poligraff.net

info.poligraff@gmail.com

Информационна кампания срещу трафика на хора в Бургас

Информационна кампания срещу трафика на хора в Бургас

Информационна кампания срещу трафика на хора стартира в Бургас в навечерието на Европейски ден за борба с трафика на хора. От националната и местна комисии за борба с трафика на хора и Сдружение „Равновесие” организират хепънинг пред сградата на общината на 17 октомври /петък/ от 16.30 часа.

Информационна кампания срещу трафика на хора стартира в Бургас в навечерието на Европейски ден за борба с трафика на хора. От националната и местна комисии за борба с трафика на хора и Сдружение „Равновесие” организират хепънинг пред сградата на общината на 17 октомври /петък/ от 16.30 часа.

През 2007 г. по инициатива на Франко Фратини, 18 октомври е обявен за Европейски ден за борба с трафика на хора. По този повод, в продължение на 5 години Националната комисия за борба с трафика на хора организира национална информационна кампания. Тазгодишната кампания в Бургас е под мотото „Не е за продан”.  

Кампанията цели да ангажира младите хора с различни творчески инициативи, като по този начин да ги информира за проблема и рисковете от попадане в трафик на хора. Кампанията включва издаването и разпространението на брошура тип комикс с разказани в рисунки три истински истории за трафик на хора, видеоклип по темата и провеждането на хепънинг в навечерието на 18-ти октомври – Европейския ден за борба с трафика на хора.

Проявата ще събере млади хип-хоп изпълнители и певци, които да привлекат вниманието на гражданите на града към проблема. Членовете на Ролер клуб Бургас ще направят демонстрации на уменията си и ще раздават информационни материали на колела. Всеки желаещ ще получи временна татуировка с надпис „Не е за продан”.  На събитието са поканени всички млади хора, родители и всеки, който се чувства социално ангажиран и иска да промени черната статистика.

България е основно страна на произход, транзит и в някои случаи – крайна дестинация на жертви на трафик на хора. Статистиката през последните години сочи, че най-големият процент пострадали от това престъпление български граждани, са били жертва на сексуална експлоатация. През 2012 г. идентифицираните жертви на трафик на хора с цел сексуална експлоатация са 574. Броят им през 2011 г. е 404, а през 2010 г. – 375.  

Трафикът на хора е сериозно престъпление срещу личността, човешките права, достойнството и самочувствието, нарушение на общочовешките етични норми и морални ценности. Трафикът на хора е и едно добре организирано и изключително доходоносно криминално деяние, което носи огромен приход на извършителите.

ПОМОГНЕТЕ НА НОВИНИТЕ ДА ДОСТИГНАТ ДО ВАС!

Благодарим ти, че си тук и че предпочиташ нашите новини!

Посещавайки PoligrafF.NET, ти подкрепяш свободата на словото и независимата журналистика.

Ние имаме нужда от твоята помощ, за да продължим напред!

Всяко дарение ще бъде предназначено за екипа на PoligrafF.NET.

Банкова сметка

Име на получател: Пи Ар Авеню ООД

IBAN: BG14FINV91501004501513

BIC: FINVBGSF

Основание: Дарение за PoligrafF.NET

Свързани новини

Редакцията на "PoligrafF" не носи отговорност за коментарите под новините. Коментарите подлежат на администраторски контрол като всички нецензурни, расистки, обидни и рекламни коментари ще бъдат изтривани.

Добави коментар

НЕ ПРОПУСКАЙ!

Инсталирайте безплатно PoligrafF.NET на Вашия телефонДобавиНе сега