+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

Левски без проблеми в Банско, ЦСКА победи Сливен

ЦСКА и Левски се класираха за 1/8-финал в турнира за Купата на България.

ЦСКА се класира за 1/8-финал в турнира за Купата на България, след като победи като гост Сливен с 3:1. Столичани осъществиха пълен обрат в мача, след като на полувремето губеха с 0:1. В крайна сметка след попадения на Янчев, Делев и резервата Шеридън ЦСКА взе своето. Успехът бе шести поред за "червените" под ръководството на Милен Радуканов. Двубоят на "Хаджи Димитър" започна с натиск на гостите от София.

Домакините от Сливен вкараха гол с първата си по-стойностна атака, която дойде в 22-ата минута. Всичко започна с груба грешка на Павел Виданов, който подари топката на Деян Христов. Опитният нападател разумно задържа коженото кълбо, след което пусна към Милен Василев. Халфът се подигра с двама бранители на "червените" и с точен удар не остави шанс на Чавдаров - 1:0.

В 56-ата минута Тодор Янчев от ЦСКА изравни. Румен Трифонов нахлу в полето на домакините и намери Янчев, който от 4,5 метра не сгреши - 1:1. Малко по-късно пък гол на Спас Делев бе отменен заради спорно положение на засада. Засада обаче нямаше в 69-ата минута, когато изведен от дълбочина Спас Делев вкара за 1:2.

Нисичкият нападател отправи много силен удар, който не остави шанс на вратаря на Сливен. 5 минути преди края на двубоя домакините изпуснаха своя златен шанс, след като от няколко метра удариха греда. Крайният резултат оформи резевата Шеръдън в 93-ата минута.

Левски се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на България. "Сините" спечелиха без особени проблеми с 3:1 в Банско и спокойно очакват следващия си съперник.

Столичани започнаха силно и Дембеле направи невероятен пропуск в 21-ата минута, останал очи в очи с вратаря на Банско. Само 5 по-късно обаче французинът се поправи и откри отблизо след пас на Дъстли Мюлдер.

Левски удвои аванса си след половин час игра. Александров нахлу мощно в полето на банскалии и опита пас към Дембеле. Шопов пресече подаването, но за негово нещастие топката влетя в собствената му врата за 0:2.В 60-ата мин. Дембеле направи втори невероятен пропуск, след като отново не успя да преодолее вратаря на Банско, останал сам срещу него. Както често се случва във футбола, вместо да вкарат трето попадение, "сините" получиха такова във вратата си. Петков стреля силно извън пеналта, топката рикошира в защитник на гостите и влетя в мрежата на Акалски - 1:2.Всичко в мача свърши четвърт час преди края. Огнянов намери Дембеле, който този път не сбърка и оформи крайното 1:3.

Източник: Топ спрот