Email

info@poligraff.net

info.poligraff@gmail.com

Марсио Нуно: Бургас ще остане завинаги в сърцето ми

Португалският футболист Марсио Нуно гостува днес на „Лазур”, за да се види с приятелите си на стадиона и с бившите си съотборници от „Черноморец - Бургас”.

Португалският футболист Марсио Нуно гостува днес на „Лазур”, за да се види с приятелите си на стадиона и с бившите си съотборници от „Черноморец - Бургас”. Халфът премина тази зима в състава на новака в руската Висша лига „Краснодар”. Той е използвал прекъсването в първенството заради евроквалификацията на 26 март Русия – Армения, за да дойде в Бургас.

"Дойдох да си прибера последната част от багажа. Малко ми е мъчно за Бургас, където прекарах три и половина от най-хубавите си години във футбола. В Краснодар ме приеха сърдечно, а освен това отборът тръгна много добре в първенството”, похвали се Нуно, който е участвал и в двата мача на новака от началото на шампионата.

На старта „Краснодар” завърши наравно 0:0 при гостуването си на един от най-негостоприемните терени в Русия – този на „Анжи” в Махачкала, а във втория кръг се наложи с 2:0 над коравия „Спартак” /Налчик/.   „Постепенно свиквам с новата обстановка, но Бургас ще остане завинаги в сърцето ми. Тук оставих много приятели и винаги когато имам възможност, ще отскачам до красивия черноморски град”, заяви Нуно, който поема обратно към необятната страна в сряда.

Междувременно юношите на "Черноморец-Бургас" до 19 г. допуснаха обрат срещу „Пирин”  . Те загубиха с 2:3 при визитата си на „Пирин” в мач от 21-вия кръг от първенството за тази възрастова  група. Младите „акули” водеха с 2:0 до почивката, но след нея допуснаха пълен обрат. И двата гола за гостите реализира Георги Кръстев, а Живко Петков уцели и греда.

През второто полувреме домакините от Благоевград се добраха до победата с три попадения в рамките само на 8 минути между 57-мата и 65-ата.   Въпреки поражението черноморци остават на 6-о място в класирането на елитната юношеска група до 19 г. и в следващия, 22-ри, кръг приемат на 27 март /неделя/ другия благоевградски отбор – „Пирин-2001”.

Загуба претърпя и формацията на „Черноморец - Бургас”, която участва в елитната юношеска група до 17 г. На терена в Поморие възпитаниците на треньора Тодор Киселичков отстъпиха с 0:1 на „Черно море” в 19-ия кръг. В следващия си мач бургаският тим, който е седми в подреждането, гостува на „Сливен” на 26 март /събота/.

ПОМОГНЕТЕ НА НОВИНИТЕ ДА ДОСТИГНАТ ДО ВАС!

Благодарим ти, че си тук и че предпочиташ нашите новини!

Посещавайки PoligrafF.NET, ти подкрепяш свободата на словото и независимата журналистика.