+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

Надал се класира за полуфиналите на "Мастърс"

Рафа Надал се класира за полуфиналите на "Мастърс" турнира в Лондон след победа със 7:6 над Томаш Бердих.

Рафа Надал се класира за полуфиналите на "Мастърс" турнира в Лондон след победа със 7:6 (3), 6:1 над Томаш Бердих. С успеха си Надал оглави класирането в група "А" и ще играе днес срещу представителя на домакините Анди Мъри. Дискусии предизвика гневна реакция на испанеца при спорно съдийско отсъждане в края на първия гейм.

В 12-ия гейм при сервис на испанеца и 15:15 точки удар на Бердих намери линията, а Рафа инстинктивно вдигна ръка с идеята да прибегне до "ястребовото око". В същото време обаче съдията на стола Карлос Бернандес посочи, че топката е била извън пределните на корта. От своя страна, чешкият тенисист поиска проверка на отсъждането, а компютърната система показа, че топката все пак е добра. Точката бе присъдена на шестия в света Бердих, а Надал реагира остро, тъй като според него съдията Карлос Бернандес е повлиял на разиграването с отсъждането си и именно поради тази причина испанецът е спрял да играе. Носителят на девет титли от Големия шлем изрази недоволството си, като даже се обърна към супервайзъра на турнира.

"В тази ситуация си пролича, че съдията може би се страхува от Надал, защото го остави прекалено дълго да му говори, заяви Бердих. - Аз просто стоях и чаках около три минути, докато те се разберат. Рафа просто стоеше и не искаше да продължи да играе. Вината не беше негова, съдията допусна грешка. Въпросът беше, че реферът трябваше да действа авторитетно и да покаже, че тенисистите не могат да реагират по този начин", допълни чехът.