+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

"Нефтохимик 2010" започна с победа похода си към финалите на Суперлигата

Първият полуфинален мач с ЦСКА приключи с победа с 3:2 за бургазлии.

"Нефтохимик 2010" надигра в петгеймова оспорвана битка ЦСКА с 3:2 (25:19, 23:25, 25:23, 23:25, 15:12), в първата среща между двата тима, от полуфиналните плейофи в Суперлигата при мъжете. Двубоят бе в столичната зала “Христо Ботев”, като над 700 привърженици на двата съперника изгледаха на живо интригуващият и оспорван мач.

Така шампионите започнаха с успех в полуфиналната серия, в която се играе до три победи и взеха предимство над съперника. Вторият двубой между двата тима е утре, 1 април, отново в столичната зала “Христо Ботев” от 18:30 часа.

След равностойност и размяна на геймовете, мачът достигна до решителен тайбрек, в който интригата продължи, а играта бе точка за точка до равенството 12:12. В този момент сгрешен сервис от страна на „червените“ даде предимство на бургазлии, които увеличиха аванса си на 14:12 след блокада. "Нефтохимик" спечели тайбрека с 15:12 след грешка от атака на армейците, а с това и затвори и мача в своя полза с 3:2 гейма.

Реализатор за победата на "Нефтохимик" бе Николай Учиков с 26 точки (3 аса, 2 блока). Георги Петров добави 15 точки за успеха (2 аса, 1 блокада). За ЦСКА най-резултатен бе Пламен Шекерджиев с 18 точки ( 1 ас).