+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

Победа за "Акулите" в неофициалния дебют за Георги Василев

"Черноморец-Бургас” записа победа в неофициалния дебют на новия старши треньор Георги Василев. „Акулите” се наложиха с 2:0 над втородивизионния „Доростол” в контрола на стадион „Лазур”.

"Черноморец-Бургас” записа победа в неофициалния дебют на новия старши треньор Георги Василев. „Акулите” се наложиха с 2:0 над втородивизионния  „Доростол” в контрола на стадион „Лазур”. И двата гола реализира Пламен Крумов от статични положения. Той откри в 70-ата минута от пряк свободен удар и удвои в продължението на редовното време от дузпа, отсъдена за спъване на португалеца Хайме Диас Браганца, който е на проби.

Домакините имаха пълен игрови превес през целия мач. В средата на първото полувреме Муса Койта порази мрежата, но страничният съдия вдигна засада. В 28-мата минута капитанът Траян Дянков уцели дясната греда с плътен шут, а в 35-ата вратарят на гостите с мъка отрази коварен изстрел от фаул встрани на Браганца. През второто полувреме опасни удари на сантиметри от рамката отправиха Георги Андонов и Савио.

Гостите създадоха само една опасност чрез Ерхан Мехмед, който шутира мощно от пряк свободен удар, но Паскал Борел закова топката в ръцете си. Георги Василев използва в игра общо 20 футболисти. В негова чест на стадиона беше разпънат транспарант с надпис: Успех, господин генерал!!!”. Генералa е прозвището на новия старши треньор, чийто официален дебют ще бъде в мача на „Черноморец-Бургас” срещу „Черно море” от 20-ия кръг  на „А” група на 1 април /петък/ от 21.00 часа на стадион „Лазур”.

Съставът на „акулите” срещу „Доростол”: Борел /64-Колев/, Зайц /46-Крумов/, Дянков /46-Бонев/, Хайри /46-Андре/, Старокин /62-Дяков/, Атц, Паланков /46-Цонков/, Браганца, Андонов /62-Кручани/, Пехливанов /46-Куадри/, Койта /46-Савио/.