+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

Победа за юношите на Aкулите

„Черноморец-Бургас” се поздрави с ценна победа в първенството на елитната юношеска група до 17 години.

„Черноморец-Бургас” се поздрави с ценна победа в първенството на елитната юношеска група до 17 години, съобщиха от спортния клуб. На своя стадион младите „акули” се наложиха над „Векта” /Пд/ с 3:1 в пряк сблъсък от 9-ия кръг между конкуренти за челните места. Резултатът зарадва треньора Антон Спасов, но по-голямо задоволство му достави добрата игра на неговите възпитаници.   <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" >

През първото полувреме бургаските юноши играха срещу силния източен вятър, но създадоха редица чисти положения. Падна обаче само един гол. Вкара го халфът Живко Хаджиев след перфектна комбинация с Андон Стоянов. След почивката щатният реализатор Милчо Ангелов и десният бек Стоян Кижев направиха аванса на домакините класически. Чак към края пловдивчани се отчетоха с почетно попадение.

С 16 точки в актива „Черноморец-Бургас” влезе в челната шестица на временното класиране и изпревари тима на „Векта”, който има 15 точки. В следващия, 10-и, кръг юношите на треньора Спасов гостуват на 9 октомври на „Локомотив” /Сф/.