+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

Първа загуба за волейболистите ни в Баку

Германия сложи край на победната серия на волейболните ни национали на Европейските игри в Баку. Нашите момчета загубиха третата си среща от Група В с 0:3 (20:25, 18:25, 22:25)рано тази сутрин.

Германия сложи край на победната серия на волейболните ни национали на Европейските игри в Баку. Нашите момчета загубиха третата си среща от Група В с 0:3 (20:25, 18:25, 22:25) рано тази сутрин. Националният отбор на България продължава с актив от 5 точки и се върнаха на трето място в групата след Русия и Германия.

След лоши първи два гейма, „лъвовете“ подобриха представянето си в третата част и имаха аванс от една точка при 21:20. Немците на свой ред организираха добра атака, а на сервис застана разпределителят Лукаш Кампа, който реализира два поредни аса и даде решително предимство на своя отбор. До края състезателите на Витал Хайнен не допуснаха изненада и затвориха срещата след 25:22.

Капитанът Тодор Алексиев реализира 11 точки (67% позитивно, 52% отлично посрещане, 43% в атака), а Валентин Братоев добави 8 точки (68% позитивно, 47% отлично посрещане, 80% в атака). Диагоналът Жани Желязков пък завърши със 7 точки (35% в атака).

В събота следобед България ще се изправи срещу лидера в групата - Русия. Мачът е с начален час 14:20 българско време.