Email

info@poligraff.net

info.poligraff@gmail.com

Рекорден брой дами се включиха в Осмомартенското рали

Рекорден брой дами – 36, се включиха в тазгодишното издание на Осмомартенското рали в Бургас. Точно в 11 часа днес на паркинга пред „Практикер“ бе даден старта на 18-тото издание на ралито. Надпреварата, носеща името „Елена Апостолова“ стартира с опознавателна обиколка на трасето, след което дамите показаха че въртенето на гуми, не е само мъжка работа.

Рекорден брой дами – 36, се включиха в тазгодишното изданиена Осмомартенското рали в Бургас. Точно в 11 часа днес на паркинга пред  „Практикер“ бе даден старта на 18-тото изданиена ралито.

Надпреварата, носеща името „Елена Апостолова“ стартира сопознавателна обиколка на трасето, след което дамите показаха че въртенето нагуми, не е само мъжка работа.

Състезанието протече в няколкоелемента - два вида гаражи, скоростен слалом между гуми и осмица. „Тя гизадължава да внимават с подаването на газта, защото ако карат много бързо, нямада могат да изпълнят осмицата. Ако карат бавно, няма да дадат време. Накраявлизат в т.нар. кошара- гараж, който чрез маневри напред и назад, трябва даизлязат и да финишират. На финалната черта задължително шофьорите трябва даспрат с двете гуми, надкрачили финалната линия. Това изисква голямасъсредоточеност”, обясни Стоян Апостолов, организатор на ралито.

В генералното класиране първото място зае  Зорница Малешкова с "Рено Клио", второ място грабна Жасмина Георгиева  с "Пежо", а трето място зае Надя Владимирова.

Снимки от събитието може да намерите на официалната ни фейсбук страница!

ПОМОГНЕТЕ НА НОВИНИТЕ ДА ДОСТИГНАТ ДО ВАС!