+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

Рекорден брой танцови двойки се бориха в турнира за "Купа Поморие 2016"

За десета поредна година едно от най-грандиозните спортни събития в града ни събра многобройна публика и стотици състезатели от цялата страна, а именно - Откритият национален турнир по спортни танци „Купа Поморие – 2016”, който Общината организира съвместно с Клуб по спортни танци „Поморие”.

За десета поредна година едно от най-грандиозните спортнисъбития в града ни събра многобройна публика и стотици състезатели от цялатастрана, а именно - Откритият национален турнир по спортни танци „Купа Поморие –2016”, който Общината организира съвместно с Клуб по спортни танци „Поморие”.

Благодарение на рекордния брой от 400 двойки участници,турнирът се оказа най-силното състезание за този сезон не само в града ни, но ив календара на Българската федерация по спортни танци. Феерията от бляскави костюми и грациозни движения започна ощеот 10 часа сутринта с конкурс „Изгряващи звезди” и продължи до полунощ спървенството за Купа Поморие и Купа България. Представянето на участниците вотделните категории бе стриктно следено от 33-ма съдии, идващи от 16 българскиграда. По инициатива на организаторите, беше проведено явнооценяване за танцовите двойки, достигнали до финал.

Непосредствено след всекиедин танц, състезателите получаваха своите оценки пред публика, което направимоментите още по-емоционални. Комисията в турнира „Изгряващи звезди” отреди първо място зановото попълнение в редиците на КСТ „Поморие” - Виктор Стаматов и Магда Николова при деца до 9 години. При тези до11-годишна възраст първенци бяха ВикторВасилев и Анджелина Кръстанова.

Малко не достигна на Виктор и Анджелина давлязат и във финалната шестица на провелия се по-късно открит републиканскитурнир.Стилиян Николов иГергана Велкова се качиха на най-високото стъпало при деца до 9 години воткрития републикански турнир. При деца до 11 г. Давид Абрашев и Нанси Панайотова също спечелиха първото място,последвани от Борис Савов и КаринаВенева. Състезателите СашаЛакишев и Слава Данева заеха място в клас 15D (до 15 години). Данила Жиличев и Александра Генчева в клас 13C станаха втори, а Станислав Младенов и Изабел Иванова достигнаха до първа позиция вклас 18C.

Първи в клас 15С станаха Дейвид Йовчев и Елена Севастиянова, а Венелин Митев и Звездиана Буцева - шести. Захари Миланов и Памела Стойкова извоюваха второто място прилатиноамериканските и при стандартните танци в клас 15B.КСТ „Поморие” имаше само един представител при юноши младшавъзраст – Данила Жиличев и АлександраГенчева. Те обаче успяха да достигнат до финал в конкуренция от 13 танцовидвойки и заеха пето и четвъртомясто, съответно на латиноамериканските и при стандартните танци. Захари Миланов и Памела Стойкова секласираха четвърти на Laи St при юноши старшавъзраст.

В тази група съдиите поставиха ДейвидЙовчев и Елена Севастиянова на седмото място при латина и шеста позиция пристандарт. При младежите победители бяха НиколайКолев и Екатерина Кратира на латина, и ФранческоБалдели и Десислава Трифонова на стандарт.Последвалият турнир за Купата на Поморие бе официално откритот заместник – кметът Илия Джингов, който пожела успех на всички участници.След сериозно оспорване  Купата остана вграда, тъй като заслужено бе спечелена от поморийската двойка - Давид Абрашев иНанси Панайотова – шампиони на България за 2015 г. и победители в конкурса„Десетте най-добри спортисти на Община Поморие” същата година.

За домакините от Клуб по спортни танци „Поморие” събитиетодонесе не само радост на спортистите, но и поредните поводи за гордост на градаи на треньорите Никола Абрашев, Явор Вълчев, Димитрина Вълчева и МарияАпостолова.Всички купи и грамоти бяха връчени от заместник-кмета наОбщина Поморие Илия Джингов и директора на дирекция Желязко Страволемов.