+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

Рууни с гол за победата с 2:1 на Ман Юнайтед над УБА

Уейн Руни прекъсна почти едногодишната си голова суша и вкара първия гол за победата на Манчестър Юнайтед с 2:1 като гост на УБА в мач от 21-я кръг на английската Висша Лига, предаде "Gol.bg".

Нападателят вкара с глава още в 3-та минута. Домакините изравниха в много бързо, а след почивката пропуснаха и дузпа. Победата за Юнайтед донесе резервата Хавиер Ернандес 15 минути преди края.

Мачът обаче можеше да се развие много по-различно, ако съдията по дал дузпа и бе изгонил Гари Невил в средата на първото полувреме.Димитър Бербатов бе титуляр за Юнайтед, но не успя да се отличи и бе заменен в 61-та минута.

Новата година явно бе донесла нов късмет за Уейн Руни, защото на нападателят бяха необходими само 3 минути, за да прекъсне головата си суша от 2010-та година. Тогава Габриел Обертан започна атака по лявото крило, Патрис Евра центрира точно в наказателното поле и там Руни с глава насочи топката прецизно покрай вратаря към далечната греда. Това прекъсна серията от 1418 минути без гол от отворена игра за нападателя.

В 14-та минута обаче домакините изравниха с прекрасен гол. Крис Брънт опита далечен пас от собствената половина и Неманя Видич успя да пресече с глава, но прати топката право в краката на Джеймс Морисън, който без замисляне отправи изключително прецизен фалцов удар от 20 метра и заби топката право в горния далечен ъгъл зад Томаш Кушчак.

Обертан направи скоростен пробив в средата на полувремето и успя да стигне до аутлинията в наказателното поле, но след това не намери съотборник.

Това обаче се оказа и единствената смислена проява на французина, който до края на полувремето не направи нито едно успешно отиграване. Подобно на него много неубедителна бе играта и на Гари Невил.

В 26-та минута домакините имаха напълно основателни претенции за дузпа. Джеймс Морисън даде прекрасен дълъг пас на Греъм Доранс, който овладя на гърди и излезе на чиста стрелкова позиция сам срещу вратаря. Гари Невил опита да му попречи да стреля със шпагат отзад, но изобщо не успя да достигне топката и извади Доранс от равновесие. Тъй като Невил бе последният защитник, който можеше да спре играча на Уест Бромич, това трябваше да бъде и червен картон. Съдията обаче явно го достраша да вземе тежкото решение и замълча.В следващата атака Крис Брънт нанесе силен удар от 20 метра, който мина малко над сглобката на гредите. До края на полувремето домакините имаха лек превес, но чистите голови положения липсваха. Едва в последната минута Доранс получи извеждащ пас и имаше възможност да нанесе диагонален удар от 12-13 метра, но опъна мрежата от външната страна.

И след почивката УБА продължи да играе много открито и в 53-та минута бе близо до гола. След центриране от корнер Пол Шарнър засече остро с глава само на 5 метра от вратата, но прати топката покрай гредата.

Домакините продължиха да са по-активният отбор и в 62-та минута спечелиха дузпа. Джером Томас проби по лявото крило и след като влезе в наказателното поле успя да финтира Рио Фърдинанд. Той го спъна и в този случай нарушението бе толкова очевидно, че съдията не можеше да подмине и тази ситуация и посочи бялата точка.

Питър Одемвинге обаче изпълни удара по изключително нескопосан начин и прати топката покрай гредата. Малко след това Уейн Руни имаше много мощен пробив през центъра на защитата и успя да преодолее бранителите, но в последния момент Скот Карсън излезе и го пресече.В 74-та минута съдията се реваншира за неотсъдената дузпа за УБА през първото полувреме, като си замълча при една игра с ръка на Джером Томас в наказателното поле на домакините, след центриране на Фабио.

Юнайтед обаче взе правосъдието в собствените си ръце. Секунди след това Карик нанесе опасен удар, който с мъка бе избит от Карсън в корнер. След центрирането обаче  Хавиер Ернандес се оказа най-съобразителен пред вратата и от непосредствена близост засече в мрежата.Уейн Руни продължи да е много активен и малко след гола успя да засече едно центриране с глава, но не успя да насочи добре топката и тях прехвърли не само вратаря, но и вратата.

Десет минути преди края домакините имаха опасна атака, при която Томас се озова на стрелкова позиция на метър навътре в наказателното поле и нанесе техничен удар, но защитник на Юнайтед изчисти пред вратата.Малко преди края на срещата Уейн Руни получи страховит ритник, който явно сериозно го нарани. Сър Алекс обаче бе направил всичките си три смени и нападателят не можеше да бъде заменен. Затова той стисна зъби и се върна на терена и макар че понакуцваше, бе един от най-дейните в оставащите минути.С това той помогна на отбора си да задържи преднината и да спечели победата.