+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

Турнирът за Купата на Поморие излъчи тазгодишните победители

Второто издание на Pomorie Cup 2016 завърши тази събота /13.02.2016 г/ с три атрактивни срещи, които разпределиха местата в крайното класиране. “Спартак” Плевен спечели с 1:0 в мача срещу “Лудогорец II” и зае петата позиция в надпреварата. Четвърти остана отборът на „Поморие” след напрегнатата среща с тима на „Созопол”.

Второто издание на Pomorie Cup 2016 завърши тази събота/13.02.2016 г/ с три атрактивни срещи, които разпределиха местата в крайнотокласиране. “Спартак” Плевен спечели с 1:0 в мача срещу “Лудогорец II” и зае петатапозиция в надпреварата. Четвърти остана отборът на „Поморие” след напрегнататасреща с тима на „Созопол”.

Въпреки че гостите записаха 2 бързи гола още вначалото на играта, съставът ни се съвзе и успя да намали разликата чрез АхмедАхмедов в 34-та минута. Последвалите два удара от страна на противника обачерешиха крайния резултат и дербито завърши с 4:1 в полза на „Созопол”.За първо и второ място се бориха ПФК „Нефтохимик” и ОФК „Несебър”.

Победителят беше определен след изпълнение на дузпи, тъй като в редовното времесе заформи равен резултат 1:1. По-точни с 4:2 (общо 5:3) се оказахафутболистите на „Несебър”, които станаха шампионите в турнира и вдигнаха надглавите си 70-сантиметровата Купа на Поморие. Награда на победителите бевръчена от общинския съветник Неделчо Стайков. Крайното класиране зае следния вид: