+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

Унизиха Левски с 0:5 в Лисабон

Отборът на Левски бе разбит с 0:5 от Спортинг (Лисабон) на стадион „Жозе Алвалаве” във втори мач от груповата фаза на Лига Европа. Момчетата на Ясен Петров по никакъв начин не успяха да се противопоставят на своя именит противник, който въпреки че се намира в криза в родното първенство, направо разпиля игралите в жълто столичани.

Първо капитанът на „лисабонските лъвове” Даниел Карисо откри с глава след центриране от корнер в 30-ата минута, а Маниш удвои също с глава в 44-ата минута след колективна грешка в отбраната на българите и най-вече на Георги Петков, който увисна след неразчетено излизане.

През втората част 26-кратният първенец на България съвсем остави инициативата на „зелено-белите”, които направо съсипаха лидера в „А” група под овациите на 15 000 свои фенове и още 500 фена на "сините". Диого Саломао в 53-ата минута направи 3:0, след което Елдер Пощига препарира Георги Петков за 4:0 в 61-ата минута, а Матиас Фернандеш закръгли резултата на 5:0 след поредица от грешки в българската защита в 79-ата минута. Преди това няколко опасни удара минаха в страни от гредите на Петков, а в 62-ата минута Симон Вукчевич нацели и гредата на вратата на гостите. Така Левски допусна първа загуба през този сезон в евротурнирите и спря серията си от осем поредни срещи без поражение. „Сините” за последно бяха така унижавани в Европа през 2006 година, когато при първото си гостуване в груповата фаза на Шампионксата лига на Барселона си тръгнаха за София с резултат 0:5 под проливния дъжд на „Камп Ноу”

. Звездата на „сините” Гара Дембеле бе опазен от своите съперници през всичките 90 минути, но въпреки това пред него се откри великолепна възможност още в 35-ата секунда, но пропусна сам срещу Руи Патрисио, стреляйки слабо в долния десен ъгъл.

Левски изигра най-слабия си мач в Европа под ръководството на Ясен Петров, за съжаление срещу най-силния си противник до днес и записа една от най-срамните си загуби в Европа като резултат.

След доброто начало за Левски Спортинг бе пълен господар на терена и напълно заслужено постигна втора поредна победа в груповата фаза и вече е водач в групата с 6 точки, докато Левски остана на второ място с три точки преди гостуването на Лил след три седмици. Андвеле Слори се появи на терена при 0:3, като направи дебют за клуба в евротурнирите, но отново показа, че му липсва игрова подготовка.