+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

Ученик от Спортното със златен медал от Международен турнир по борба

Мариян Тодоров от Царево спечели златен медал на Международния турнир по свободна борба за кадети и кадетки „Русенски легенди”. Състезанието се проведе на 9-и и 10-и април в Русе.

Мариян Тодоров от Царево спечели златен медал на Международния турнир по свободна борба за кадети и кадетки „Русенски легенди”. Състезанието се проведе на   9-и и 10-и април в Русе. Мариян стигна до първото място и прибави трети златен медал в колекцията си, след като на финала убедително победи представителя на Германия в категорията си.

Младежът, който е в състава на младежкия национален отбор по свободна борба за кадети, вече усилено се подготвя за участие в европейското и световното първенство през лятото. Оттам очаква да се завърне с медали.

Мариян е ученик в Спортното училище „Ю. Гагарин” в Бургас и се състезава за бургаския клуб „Черноморец-св. борба”. Младият спортист стартира настоящата година много успешно. През януари той стана републикански шампион до 100 кг в Държавното лично първенство за кадети в София, а месец по-късно спечели сребърен медал на Международния турнир „ Hubert Flatz” във Волфург, Австрия.