Email

info@poligraff.net

info.poligraff@gmail.com

Федерер с победа в първия си мач за 2011-а

С удар между краката - така започна първият си официален тенис мач за годината Роджър Федерер. В края на мача му с 21-годишния Томас Шоорел, в първия кръг на турнира в Доха, т. нар. "хотдог" донесе на швейцареца точка.

С удар между краката -  така започна първият си официален тенис мач за годината Роджър Федерер. В края на мача му с 21-годишния Томас Шоорел, в първия кръг на турнира в Доха, т. нар. "хотдог" донесе на швейцареца точка.

Мачът завърши с победа със 7:6, 6:3 за Федерер, но може да се каже че не беше от най-лесните за звездата на тениса. В първия сет, когато Шоорел се представи на ниво. В края на първата част Федерер дори се видя притиснат до стената и трябваше да спасява 4 от общо 6-те брейкпойнта, които даде на своя съперник. Швейцарецът допусна изоставане от 4:5 и 0:40 в резултата при свой сервис и бе доста близо до това да загуби първия сет.

Все пак, опитът на Федерер го изтласка към победата. Той спечели 5 поредни точки и измъкна първия сет, а във втория проби за 3:1 и се възползва от това, че грешките на Шоорел зачестиха, за да затвори мача след повече от час игра.

ПОМОГНЕТЕ НА НОВИНИТЕ ДА ДОСТИГНАТ ДО ВАС!

Благодарим ти, че си тук и че предпочиташ нашите новини!

Посещавайки PoligrafF.NET, ти подкрепяш свободата на словото и независимата журналистика.