Email

info@poligraff.net

info.poligraff@gmail.com

ЦСКА губи след куп пропуски и гол от засада

ЦСКА инкасира втора загуба в груповата фаза на Лига Европа след домакинско поражение с 0:1 от Порто пред 16-17 хиляди на стадион "Васил Левски". Единственото попадение реализира Фалкао в 16-ата минута след изключително спорно положение, при което по-скоро имаше засада.

Нападателят получи пас зад гърба на централната двойка защитници Акуаро и Виданов и пусна технично топката покрай Мболи.И докато през първата част португалците тотално надиграха ЦСКА, то през второто полувреме нещата доста се промениха. За 45 минути след почивката червените създадоха четири изключително добри положения за изравнителен гол, но Платини и Шеридън на два пъти пропуснаха да донесат заслужена точка на своя отбор срещу далеч по-класния тим на Порто.

Срещата започна силно за ЦСКА и в първите пет минути домакините притиснаха своя съперник. Постепенно гостите взеха инициативата и до края на полувремето тотално надиграха уплашените футболисти в червено. Превъзходството на Порто даде резултат и в 16-ата минута Фалкао вкара след вече споменатото спорно положение за засада. Последваха опасни удари на голмайстора и Хълк, които Мболи спаси.

В 45-ата минута Порто можеше съвсем заслужено да поведе с 2:0, но шутът от 25 метра на Белучи бе отклонен със сетни сили от Мболи и топката се отби в напречната греда.През това първо полувреме трябва да отбележим още две слаби отсъждания на реферите, които на два пъти спряха опасни атаки на ЦСКА с много спорни засади.Втората част започна като първата. С опасен удар на играч на Порто, който попадна в ръцете на червения страж. В тези минути по нищо не се виждаше как ЦСКА ще стигне до изравнително попадение, тъй като играта на армейците не вървеше.

Изключително лошо впечатление със своята игра до този момент правеше бразилецът Маркиньос, който бъркаше почти всяка топка. За пореден път демонстрира прословутия си мързел и не помагаше на съотборниците си в отбрана, които с мъка отбиваха набезите на Порто.Всичко обаче се промени малко след началото на втората част. В 53-ата минута игралият добре Килиън Шеридън подаде към Румен Трифонов, външният халф на армейците центрира отляво, но Платини пропиля уникален шанс, след като с глава от границата на малкото наказателно поле изпрати топката в аут.

Само четири минути по-късно 20-годишният десен бек на армейците Дечев пусна брилянтен пас към Платини, но бразилецът не успя да преодолее излезлия неразчетено напред вратар на драконите Елтон. В 73-ата минута центриране на резервата Делев отляво завърши с удар с глава на Шеридън, но топката за пореден път като по чудо не попадна във вратата на Порто. Последната възможност за армейците дойде малко по-късно, когато след грешка на португалската отбрана Платини открадна топката, подаде към Шеридън, но нападателят не успя да стреля добре с глава, с което пропусна да донесе заслужена точка на армейците. Разбира се, между положенията на ЦСКА и Порто пропусна 1-2 добри възможности, но като цяло португалците играха доста вяло през втората част и трябва да благодарят на късмета си, че не допуснаха гол в своята врата.

Така, след две срещи от груповата фаза на ЛЕ ЦСКА има две поражения с по 0:1 от Порто и Бешикташ, което отрежда на тима 3-то място в групата. В следващия двубой армейците ще премерят сили срещу аутсайдера Рапид (Виена).

ПОМОГНЕТЕ НА НОВИНИТЕ ДА ДОСТИГНАТ ДО ВАС!

Благодарим ти, че си тук и че предпочиташ нашите новини!

Посещавайки PoligrafF.NET, ти подкрепяш свободата на словото и независимата журналистика.