+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

"Черноморец-Бургас" загуби две точки от мача с "Миньор"

„Черноморец - Бургас” не успя да победи „Миньор” /Пк/ в мач на една врата.

„Черноморец - Бургас” не успя да победи „Миньор” /Пк/ в мач на една врата. Последната среща от 12-ия кръг на „А” група на стадион „Лазур” завърши без голове – 0:0. Така „акулите” в пореден мач за този сезон имаха проблеми в двубоите си със съперници от по-нисък ранг.   Черноморци доминираха през цялото време, но така и не успяха да намерят път към мрежата на перничани, които бяха заложили на откровено дефанзивна тактика в гарнитура с грубости.

Достатъчно показателен е фактът, че гостите получиха цели 7 /седем/ жълти картона. Футболистите на „Миньор” използваха и прийома за накъсване на играта, като много често лежаха по тревата в очакване на лекарска помощ.

През първото полувреме „акулите” направиха поредица от пропуски, като при най-чистото положение след удар на Антонио дос Сантос от фаул топката срещна напречната греда. Много активен в предни позиции беше Муса Койта, срещу когото перничани не подбираха средства. На два пъти се наложи таранът да сменя фланелката си, след като бранителите в жълто-черно му я разпраха.

След почивката „Черноморец - Бургас” продължи натиска, но и пропуските си. Отново Дос Сантос можеше да вдигне публиката на крака в последните секунди, ала ударът му с глава прати топката на сантиметри от десния страничен стълб.   С 24 точки черноморци останаха трети в класирането и в следващия, 13-и, кръг гостуват на „Берое” в Стара Загора на 6 ноември /събота/.