+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

"Черноморец-Бургас" продължава напред за купата след разгром в Сандански

Отборът на "Черноморец-Бургас" се класира за следващия кръг в турнира за купата на България след като победи тима на "Вихрен" Сандански като гост с 5:0.

Отборът на "Черноморец-Бургас" се класира за следващия кръг в турнира за купата на България след като победи тима на "Вихрен" Сандански като гост с 5:0. "Акулите" тотално доминираха през всичките 90 игрови минути и съвсем заслужено си осигуриха участие в следващия етап на турнира.   Още в 13-та минута Рикардо Андре откри головата сметка за гостите с много силен шут, след като Лис Муйтис му свали отлично топката. "Акулите" имаха пълно териториално преимущество и владееха инициативата. При поредната атака Муса Койта засече топката във вратата с шпагат за 2:0, след като преди това вратарят на домакините  изби удар на Муйтис.

Бургазлии не спираха да обсаждат вратата на Вихрен и на няколко пъти само късметът и добрите изяви на вратарят Симеонов спасяваха Вихрен от нови попадения. В 36-та минута футболистите на Черноморец направиха резултата класически, след като Енис Хайри се разписа след изпълнението на корнер.   В началото на втората част бяха извършени две смени за гостите  и в игра се появиха Пламен Крумов и Георги Терзиев, съответно на мястото на Георги Андонов и Енис Хайри.

В последвалите минути "акулите" отново регистрираха няколко пропуска, при които Фернандес и Крумов бяха много близо до реализиране на гол. В 77-та минута резултатът стана 4:0, след добавка на Адриан Фернандес, а само 3 минути по-късно Лис Муйтис оформи крайното 5:0, след хубав пас на Фернандес.   Така "Черноморец” очаква жребия а 1/8 финалите, когато ще разбере следващия си съпрник в турнира за купата на България.

В същото време Черноморец Поморие се класира  на 1/8 финалите след минимална победа     Финалистът от миналогодишното издание за купата на България продължава с пълен напред и в настоящото издание на турнира. На 1/6 финалите момчетата на старши треньорът Петър Хубчев спечелиха с минималното 1:0 като гости на третодивизионния тим "Тополите” от Варна.   Единственият гол отбеляза младежкият национал Пламен Димов в самия край на първото полувреме. Той беше най-съобразителен след центриране от статично положение и със плътен шут порази мрежата.