+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

"Черноморец - Поморие" на първо място в групата си

Отборът на „Черноморец - Поморие” изскочи на първо място в класирането на Източна „Б” група след победа в Русе над местния „Дунав” с 2:0 в 16-ия кръг от първенството.

Отборът на „Черноморец - Поморие” изскочи на първо място в класирането на Източна „Б” група след победа в Русе над местния „Дунав” с 2:0 в 16-ия кръг от първенството. Младите възпитаници на старши треньора  Петър Хубчев бяха четвърти преди този мач, но със спечелените три точки задминаха конкуренцията и ще зимуват на върха.

Поморийските „акули” поддържаха превъзходство през всичките 90 минути, но пропуските им задържаха нулевото равенство чак до 74-ата минута. Тогава Бранимир Костадинов беше фаулиран в наказателното поле и Цветан Филипов превърна отсъдената дузпа в гол. Десет минути преди края гостите останаха с човек по-малко след втори жълт и респективно червен картон за Христо Лемперов. Макар и в намален състав, четата на Хубчев стигна до удвояване на резултата. Кинжална контраатака разсече отбраната на „Дунав”, а изскочилият сам срещу вратаря юношески национал Емануил Манев реализира хладнокръвно за 0:2.

„Черноморец - Поморие” оглавиха таблицата с актив от 26 точки, следнвани от „Спартак” /Пд/ - 25, „Любимец” – 24, „Доростол” – 23 т. и др. От утре поморийци излизат в заслужен зимен отдих, за да посрещнат Коледните и новогодишни празници с доброто настроение на лидери в класирането.