info@poligraff.net

info.poligraff@gmail.com

Черноморец взриви "Лазур" с победа над Левски

Акулите излязоха на терена с бели фланелки с надпис "Херо, ние сме с теб"

"Черноморец-Бургас" надигра и победи „Левски” с 2-0 в среща от 9-ия кръг на първенството в „А” група, играна пред 8000 зрители на стадион „Лазур” в Бургас.

"Черноморец-Бургас" надигра и победи „Левски” с 2-0 в среща от 9-ия кръг на първенството в „А” група, играна пред 8000 зрители на стадион „Лазур” в Бургас. Двата отбора започнаха предпазливо срещата и опасности пред двамата вратари липсваха. След средата на първото полувреме домакините от „Черноморец-Бургас” опитаха да наложат преимущество и на няколко пъти имаха прекрасни възможности за контраатаки, но им липсваше точност в завършващата фаза.

През втората част бургазлии започнаха много мотивирано и  по-често  застрашаваха  вратата на „Левски”. В 68 минута при запазената марка на „акулите” през тази година, а именно контраатаката, Жугурта Хамрун – Жужу пое една топка в дъгата на „Левски” елиминира един защитник на гостите, и с много силен удар прониза Пламен Илиев. Само 4 минути след гола домакините удвоиха резултата.

Траян Дянков пресече пас в средата на терена, напредна по дясното крило и с много точно центриране, сложи топката на главата на Анеси, който не остави шансове за вратаря на гостите. След гола единственото опасно  положение  бе на Тони Калво от гостите, който нацели лявата греда на Стоян Колев, след бомбен удар по диагонала. С тази победа „Черноморец-Бургас” е еднолично на 3-та позиция в класирането с 21 точки.

През целия двубой публиката скандираше името на Димитър Димитров, а след мача играчите посветиха победата на него.  В началото на срещата „акулите” излязоха на терена с бели фланелки с надпис „Херо, ние сме с теб”, с което показаха подкрепата си към своя треньор.    „Искам да благодаря на всички хора от цяла България, които ми оказаха нужната морална подкрепа. За себе си разбрах, че хората са изключително добри, много благородни и човечни и това значи много за мен. Тези мигове няма да ги забравя за цял живот, за което искрено благодаря”, развълнувано сподели на пресконференцията след двубоя Димитър Димитров.

„Относно мача, това беше една битка, в която футболистите подходиха изключително прагматично. Опитахме се да игнорираме силните качества на футболистите на „Левски” и мисля, че в общи линии успяхме. Разбира се има какво още да се желае в завършващата фаза. През първото полувреме се усещаше някакво напрежение и скованост у нас и може би това не ни позволи да отиграваме правилно топката. Въпреки това не мога да бъда недоволен, тъй като момчетата играха днес със сърце, което за мен беше достатъчно”, добави бургаския специалист.

ПОМОГНЕТЕ НА НОВИНИТЕ ДА ДОСТИГНАТ ДО ВАС!

Благодарим ти, че си тук и че предпочиташ нашите новини!

Посещавайки PoligrafF.NET, ти подкрепяш свободата на словото и независимата журналистика.