+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

Черноморец с класика срещу Светкавица

Отборът на „Черноморец-Бургас“ победи с убедителното 3:0 „Светкавица“ в Търговище. Бургазлии доминираха през целия мач и само добрите намеси на вратаря на домакините и неточния мерник на „акулите“ попречиха за по-изразителна победа за гостите.

В 14-та минута перлата в състава на „Черноморец“ Жугурта Хамрун – Жужу отбеляза рядко красив гол, след като пое топката в средата на терена, премина двама защитници на „Светкавица“ и от 20 метра шутира много точно - топката рикошира в горната греда и влезе във вратата на домакините.

Черноморци продължиха да диктуват играта, но малко след като откриха късмета бе на тяхна страна, след като от изпълнение на фаул и леко разбъркване Стоян Колев показа завиден рефлекс и спаси сигурен гол. До края на първото полувреме не се случи нищо запомнящо се. Втората част започна с гол за „Черноморец“.

В 50-минута най-новото попълнение в състава на „акулите” Анисе удвои след самостоятелен пробив и премерен удар по земя. След това попадение мача бе предрешен и в редиците на гостите настъпи отпускане. Това даде възможност на Стоян Колев да покаже високата си класа, след като спаси две 100% положения в полза на „Светкавица“.

В 71-та минута Георги Андонов оформи крайното 3-0 след като изкочи очи в очи с вратаря на домакините, преодоля го и пусна топката във вратата на „Светкавица“. С тази победа отбора на „Черноморец-Бургас“ записа 4-та поредна победа в първенството и се затвърди в челото на класирането.

„Заслужен успех на нашия отбор, въпреки че в определени моменти не ми хареса играта ни - имаше липса на концентрация и неправилно позициониране при статичните положения пред нашата врата. Като цяло след втория гол ние бяхме отбора, който диктуваше темпото и беше въпрос на време да отбележим и трети. Поздравявам момчетата за трите точки а за отбора на „Светкавица” мисля, че в най-скоро време ще вземат своята първа победа”, коментира на редовната пресконференция след края на двубоя старши треньорът на „Черноморец-Бургас” Димитър Димитров.