Email

info@poligraff.net

info.poligraff@gmail.com

Черноморец си тръгна с трите точки от Стара Загора

В драматичен мач от четвъртия кръг на първенството на „А” група, бургазлии се поздравиха с ценна победа с 2:1 като гости на „Берое”.

В драматичен мач от четвъртия кръг на първенството на „А” група, бургазлии се поздравиха с ценна победа с 2:1 като гости на „Берое”. Първата част премина равностойно, но липсваха головите положения и пред двете врати. В 25-та минута Борислав Балджийски отправи хубав удар към вратата на домакините, но Теменлиев се намеси успешно. В края на полувремето Стоян Колев отново напомни за своята висока класа и направи две блестящи спасявания.

В самия край на първта част домакините останаха с човек по-малко, след като Петър Димитров получи втори жълт и респективно червен картон за удар без топка срещу Тодор Паланков. Вторите 45 минути преминаха изцяло под диктовката на „Черноморец-Бургас”. Логичното се случи само 5 минути след подновяване на играта. Родригес Асис се оказа най-съобразителен в наказателното поле и с глава изведе „акулите” напред в резултата.

Последва тотален натиск и много пропуски за черноморци. Георги Андонов, Венци Христов, Родригес Асис и Жужу не сполучиха в завършващия удар. Истинска драма се случи в самия край на двубоя, когато главния съдия отсъди дузпа в полза на домакините, която беше реализирана от Златинов.

След като резултата беше изравнен, „акулите се хвърлиха на финален щурм, който за тяхна радост им донесе победата. В продължението на двубоя, след изпълнение на корнер, капитанът Траян Дянков успя с глава да матира Теменлиев и сложи край на този драматичен двубой. След тази победа отборът на Черноморец-Бургас има в актива си 9 точки.

„Получи се нервен мач. Знаехме, че отбора на „Берое” е под напрежение в следствие от трите поредни загуби. Като че ли бяхме доста предпазливи през първото полувреме, тъй като очаквахме силен домакински натиск. През втората част имахме числено преимущество, но направихме много пропуски”, сподели старши треньорът на Черноморец-Бургас Димитър Димитров след двубоя.

ПОМОГНЕТЕ НА НОВИНИТЕ ДА ДОСТИГНАТ ДО ВАС!

Благодарим ти, че си тук и че предпочиташ нашите новини!

Посещавайки PoligrafF.NET, ти подкрепяш свободата на словото и независимата журналистика.