Email

info@poligraff.net

info.poligraff@gmail.com

Юношите на "Акулите" нанесоха първа загуба на "Литекс"

В последния, 17-и, есенен кръг от първенството на елитната юношеска група до 19 г. отборът на „Черноморец - Бургас” нанесе първа загуба на лидера в класирането „Литекс”.

В последния, 17-и, есенен кръг от първенството на елитната юношеска група до 19 г. отборът на „Черноморец - Бургас” нанесе първа загуба на лидера в класирането „Литекс”. Възпитаниците на треньорския тандем Владо Стоянов-Мирослав Кралев спечелиха мача на изкуствения терен в Поморие с 2:0.

Младите „акули” доминираха тотално през всичките 90 минути и само поредицата от пропуски ги лишиха от още по-изразителен успех. До почивката с откриване на резултата от чисти положения се разминаха Живко Петков, Крум Стоянов, Димитър Благов и на два пъти Виктор Димитров.

През второто полувреме черноморци заиграха по-концентрирано и логичното се случи в 57-мата минута. Стоянов проби по левия фланг и намери в наказателното поле Петков, който направи финт с десния крак и порази мрежата с левия. Само след 8 минути изходът от срещата беше предопределен с втори гол в полза на домакините. Този път Петков разсече защитата на „Литекс” по левия фланг и сервира топката на метър пред голлинията на Димитров, който нямаше как да сгреши в завършващия удар. Повели с 2:0, момчетата в сини екипи демонстрираха в минутите до края отлична организация в защита, сигурни разигравания в средата и бързи контраатааки, без да дадат шанс на противника дори за почетно попадение.

Ловчанлии все пак създадоха на няколко пъти напрежение пред вратата на черноморци, но младият страж Ник Дашев се намеси с вещина. „Поздравявам момчетата, които бяха превъзходни в днешния мач. Разкриха истинския си потенциал и доказаха, че са един от най-добрите тимове в групата, макар че мнозина от нашите възпитаници са по-малки от допустимата възраст до 19 г. Надиграхме тотално съперника и развенчахме ореола му на лидер”, заяви  Владо Стоянов, като посочи, че подобна мъжка битка с динамика и борбеност не се вижда често и в мачове от „А” група. „Освен за смисления футбол, двата отбора заслужават похвала и за коректното си поведение”, добави треньорът.

Въпреки загубата в Поморие, юношите до 19 г. на „Литекс” остават лидери в групата с актив от 40 точки след 12 победи, 4 равенства и 1 загуба /41:14 гола/. Младите „акули” са в подстъпите на челната тройка с 30 точки от 9 победи, 3 ремита и 5 загуби /39:20 гола/.

ПОМОГНЕТЕ НА НОВИНИТЕ ДА ДОСТИГНАТ ДО ВАС!

Благодарим ти, че си тук и че предпочиташ нашите новини!

Посещавайки PoligrafF.NET, ти подкрепяш свободата на словото и независимата журналистика.