+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

8 българчета ще участват във финалите на световен турнир от веригата „Kinder+"

Международните финали ще се проведат в периода 31.10-03.11.2022 г. в „Рафа Надал Академи" в Майорка, Испания.

8 родни таланти ще вземат участие на финалния световен турнир от веригата „Kinder+ Sport". Международните финали ще се проведат в периода 31.10-03.11.2022 г. в „Рафа Надал Академи" в Майорка, Испания. За финалите се класираха националните шампиони по този проект от много европейски страни. В състезанието ще участват деца в четири възрасти от 9 до 12 год.

В календара на БФТ се проведоха по 9 турнира във възрастовите групи до 9 г., 10 г., 11 г. и 12 г. Победителите получиха право да представят България на международните финали.

Ето и родните тенисисти които се класираха за финалите на веригата „Kinder+ Sport".
момчета до 9 г. Даниел Васев (ТК "Про спорт", гр.София)
момичета до 9 г. Карла Бързакова (ТК "НСА", гр.София)
момчета до 10 г. Бруно Дженев (ТК "Макс Про 2020", Гр.Пловдив)
момичета до 10 г. Мая Мичева (ТК "Виа Тенис Стар", гр.София)
момчетата до 11 г. Дамян Аврамовски (ТК "Бароко Спорт",
момичета до 11 г. Рая Маркова (ТК "Августа Траяна", гр.Стара Загора)
момчета до 12 г. Димитър Топчийски (ТК "Про спорт", гр.София)
момичетата до 12 г. Никол Нунева (ТК "Приста 2011", гр.Русе)

Треньори на родните таланти са Христомир Мицов (ТК „Приста 2011) и Бранко Аврамовски (ТК "Бароко Спорт").

Даниел Ангелов (спортен директор на БФТ) изпрати националите и им пожела добро представяне.Участието на български тенисисти на турнира "Киндер + спорт " е осигурено от Българска федерация по тенис със съдействието на Министерството на младежта и спорта по програмата "Тенисът - Спорт за всички".