+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

Аржентина е на върха на световния футбол!

Отборът на Аржентина е новият световен шампион по футбол. На финала „гаучосите“ победиха след изпълнение на дузпи действащия първенец Франция. В редовното време срещата завърши 2:2, след продълженията резултатът набъбна на 3:3, за да се стигне до дузпите, където Аржентина се наложи с 4:2 точни изстрела.

Отборът на Аржентина е новият световен шампион по футбол. На финала „гаучосите“ победиха след изпълнение на дузпи действащия първенец Франция. В редовното време срещата завърши 2:2, след продълженията резултатът набъбна на 3:3, за да се стигне до дузпите, където Аржентина се наложи с 4:2 точни изстрела. Два гола за Аржентина вкара Лионел Меси, веднъж се разписа и Анхел Ди Мария. За Франция точен и в трите случая преди дузпите бе Кипиан Ембапе. Това е трета световна титла за Аржентина, а Лионел Меси, голямата звезда на отбора, запълни златния си архив с единствения значим трофей, който липсваше във величестваната му кариера до момента – световната титла!

Аржентинците дръпнаха с 2:0 след попадение на Меси от наказателен удар в 23-тата минута и на Анхел Ди Мария в 36-ата. Дълго време французите бяха фигуранти, но за ужас на съперника в 80-ата Мбапе намали от дузпа, а минута по-късно изравни. Финалът влезе в продължения, в които Меси (109') реализира отново - за 3:2, но Мбапе пак успя да изравни - от още една дузпа в 118-ата. Отделно и двата тима направиха по няколко сериозни пропуска, които можеха да им донесат трофея още преди дузпите.

АРЖЕНТИНА – ФРАНЦИЯ  3:3 (4:2 след дузпи)
1:0 Лионел Меси (к) (дузпа) 23'
2:0 Анхел Ди Мария 36'
2:1 Килиан Мбапе (дузпа) 80'
2:2 Килиан Мбапе 81'
3:2 Лионел Меси 108'
3:3 Килиан Мбапе (дузпа) 118'