+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

България подчини непристойния отбор на Северна Македония насред Скопие

По време на цялата среща футболистите на домакините провокираха нашите играчи и показаха изключително неспортсменско поведение.

България записа втори пореден успех под ръководството на новия селекционер Младен Кърстаич, надигравайки тима на Северна Македония като гост с 1:0. Единственото попадение в срещата отбеляза капитанът Кирил Десподов в началото на второто полувреме, съобщиха от БФС.

Срещата на стадиона в Скопие се игра при изключително грозно поведение от страна на публиката на домакините, която първо освирка националния химн на България, а след това не спря да обижда българите с различни грозни епитети. По време на цялата среща футболистите на домакините провокираха нашите играчи и показаха изключително неспортсменско поведение. С победата, която бе най-добрият отговор на враждебната атмосфера в Скопие, “лъвовете” си осигуриха втората позиция в тазгодишното издание на турнира Лига на нациите.

Наставникът Кърстаич направи три промени в сравнение със състава, който разгроми Гибралтар с 5:1 преди няколко дни в Разград. В игра се появиха Виктор Попов и Пламен Гълъбов, заменили съответно Иван Турицов и Петко Христов в родната отбрана, докато в средата на терена Филип Кръстев отстъпи мястото си на Янис Карабельов.

Иначе още в началото на двубоя се стигна до един от най-ключовите моменти. В 14-ата минута домакините останаха в намален състав, след като Тодор Тодороски получи директен червен картон за изключително грубо нарушение срещу Марин Петков. Българският отбор се възползва от численото си преимущество и в 28-ата минута Десподов бе много близо до откриване на резултата, но не успя да оползотвори по най-добрия начин чудесно подаване на Ради Кирилов.

В началото на втората част обаче нова страхотна комбинация между двамата завърши с попадение за България. “Лъвовете” организираха бърза контраатака, а пас на Кирилов намери непокрития Десподов и капитанът не сбърка, пращайки топката в мрежата на Столе Димитриевски.

Десетина минути по-късно решителна намеса на Валентин Антов предотврати равенството, като защитникът на Монца изчисти топката малко пред голлинията след удар на Алиоски. В 66-ата минута пък влезлият като резерва Филип Кръстев можеше да удвои преднината на България, но мощният му изстрел от дистанция бе отразен от Димитриевски.

Така попадението на Десподов остана единственото в срещата, подпечатвайки успеха. “Лъвовете” завършват с 9 точки участието си в Лигата на нациите. Следващите мачове на селекцията на Младен Кърстаич са през ноември, когато предстоят приятелски срещи с Кипър и Люксембург.

Снимка: БФС

Съставът на България: 1. Даниел Наумов, 6. Виктор Попов (83 – 13. Йоан Стоянов), 5. Пламен Гълъбов, 23. Валентин Антов, 14. Антон Недялков, 16. Марин Петков, 8. Янис Карабельов (46 – 18. Никола Илиев), 22. Илиян Стефанов (46 – 20. Филип Кръстев ), 4. Илия Груев, 10. Радослав Кирилов (89 – 9. Георги Русев), 11. Кирил Десподов (90 – 7. Иван Йорданов)