+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

България поведе на Турция на "Били Джийн Кинг къп"

Мачовете се играят на червени кортове в турския курорт Анталия.

Женският национален отбор на България поведе с 1:0 победи на Турция в мач за петото място на Евро-африканската зона на тенис турнира „Били Джийн Кинг къп", съобщиха от Българска федерация по тенис. Мачовете се играят на червени кортове в турския курорт Анталия.

Денислава Глушкова победи с 6:3, 6:4 Берфу Ченгиз. Срещата продължи 97 минути.Българката поведе с 3:0 в първия сет, но допусна изравняване при 3:3. След това Глушкова направи нова серия от три поредни печеливши гейма и спечели първата част с 6:3.Денислава изостана с 0:2 във втория сет, но направи обрат за 4:2. Ченгиз успя да изравни за 4:4, но Глушкова спечели следващите два гейма, а с това и мача.

Във втория мач на сингъл Изабелла Шиникова ще играе срещу Чаала Бююкакчай.

В груповата фаза България постигна три победи и две загуби и завърши на трето място. Нашите момичета се наложиха над Дания и Швеция с по 2:1 и Хърватия с 3:0 и отстъпиха на Сърбия и Норвегия с по 1:2 победи.

България е в състав Гергана Топалова, Изабелла Шиникова и Джулия Терзийска, Денислава Глушкова и Лия Каратанчева.Капитан на България е Дора Рангелова. Треньор е Михаил Атанасов, кондиционен треньор е Кирил Симеонов, а физиотерапевт Милен Илиев.