Email

info@poligraff.net

info.poligraff@gmail.com

Черноморец загуби с 2:0 от Левски

Отборът на „Черноморец-Бургас“ стартира пролетния полусезон със загуба от „Левски“ с 2:0. Срещата се игра пред 8000 души на стадион „Лазур“ в Бургас. Срещата започна с пускането на българския химн, в чест на националния празник, като и двете агитки бяха се подготвили с транспаранти и знамена в бяло, зелено и червено.

Първото положение се откри пред гостите от „Левски“, след като Стоян Колев изби удар на Прохазка. Домакините отвърнаха в 19-та минута с удар на Тихомир Трифонов с глава, но топката не попадна в очертанията на вратата. Само 3 минути по-късно Гаел от Черноморец получи контузия и беше принудително заменен от Борислав Балджийски.

В 26-та минута Гаджев нацели напречната греда от фаул, след което топката излезе в аут. Няколко минути по-късно отново гредата спаси „акулите“, след като Гари Родригес беше изведен сам срещу Колев. Бургазлии отвърнаха с хубав пробив на Крум Стоянов, който подаде на Балтанов, но неговият изстрел не затрудни Пламен Илиев.

В ответната атака гостите поведоха с 1:0, след попадение на Базил Де Карвальо. Минута преди края на първите 45, гостите оформиха крайното 2:0, отново чрез Карвальо, който засече с глава центриране на Пинто. През втората част бургазлии се пооткриха в търсенето на гол, а гостите разчитаха повече на контраатаки.

Близо до попадението бяха Цветомир Цонков и Георги Терзиев, които засякоха центрирания с глава след корнер, но не сполучиха. В последните десетина минути двата отбора си размениха по едно по-опасно положение. Гаджев беше близко за гостите, а Венелин Филипов за домакините.

Отборът на Черноморец-Бургас остава с актив от 27 точки и към момента заема 7-мо място във временното класиране. В следващия си двубой, „акулите“ гостуват на „ЦСКА“ в София. По програма мачът е на 10-ти март /неделя/ от 15:45 часа.

ПОМОГНЕТЕ НА НОВИНИТЕ ДА ДОСТИГНАТ ДО ВАС!

Благодарим ти, че си тук и че предпочиташ нашите новини!

Посещавайки PoligrafF.NET, ти подкрепяш свободата на словото и независимата журналистика.