+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

Чехия и Белгия продължават към четвъртфиналите на Евро 2020

Чехия и Белгия продължават на четвъртфиналите.

Белгия надигра с минималното 1:0 действащия европейски шампион Португалия на "Ла Картуха" в испанския град Севиля. Единственото попадение в мача отбеляза Торган Азар (42’) с топовен изтрел извън наказателното поле. Така “червените дяволи” си осигуриха място на четвъртфиналите и сблъсък с Италия на 2 юли в Мюнхен от 22:00 часа.

Отборът на Чехия поднесе първата голяма изненада на Евро 2020 като победи Нидерландия на 1/8-финалите след успех с 2:0. Ключов момент в мача се оказа червеният картон на Матайс де Лихт в 55-ата минута. Зщитникът на Ювентус направи груба грешка и остави съотборниците си с човек по-малко до края на двубоя.. Головете за чехите вкараха Томаш Холеш (68’) и Патрик Шик (80’). "Лалетата" изиграха най-слабия си мач на това първенство като за 90 минути на успяха да отправят нито един точен удар към вратата на Томаш Вацлик. По този начин тимът на Чехия се класираха за 1/4-финалите, където ще се изправят срещу Дания.