+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

Днес стават ясни последните двама четвъртфиналисти на Евро 2016

Днес ще се играят последните два мача от осминафиналите на Европейското първенство по футбол, които ще определят и последните двама четвъртфиналисти в турнира. В Сен Дени ще спорят Италия и Испания, а в Ница ще играят Англия и Исландия.

Вече са известни шест от осемте четвъртфиналисти. Вчера за този кръг се класираха отборите на Франция, Германия и Белгия. Преди тях пък в осморката се оказаха Полша, Португалия и Уелс. В неделния ден Франция си осигури място в четвъртфиналите след резултат 2:1 срещу Ирландия, Германия разгроми Словакия с 3:0, а Унгария загуби от Белгия с 0:4.

Седмият осминафинал Италия - Испания ще бъде пряко предаван по БНТ с начален час 19 часа, а другата среща запалянковците могат да проследят в ефира на Нова телевизия от 22 часа. Четвъртфиналите ще се състоят в дните между 30 юни и 3 юли.

Първи един срещу друг ще се изправят отборите на Полша и Португалия, а Уелс и Белгия ще спорят на 1-ви юли. Победителят в срещата Италия - Испания ще трябва да премери сили с Германия, а срещу Франция ще се изправи или Англия или Исландия.