+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

Двама бургаски боксьори със златни медали от първия турнир "Мемориал Емил Жечев"

Шампионите при младежите са Якуб Чиновлиев и Иван Атанасов.

Двама млади бургаски боксьори се окичиха със златни медали от първия турнир "Мемориал Емил Жечев". Шампионите при младежите са Якуб Чиновлиев и Иван Атанасов. Те са и единствени от българите с титли.

Участие в турнира, който се проведе в София, взеха 140 състезатели от 14 държави. Якуб Чиновлиев триумфира в категория до 56 килограма, след 4 победи над представителите на Гърция, Казахстан, Алжир и на финала срещу мароканец.

Другият боксьор на бургаския клуб "Победа Черноморец" - Иван Атанасов е победител при 64-килограмовите. Европейският шампион за юноши от 2016 година спечели срещу съперници от Кипър, Хърватска и САЩ.

На 16 април Якуб Чиновлиев и Иван Атанасов заминават с националния отбор за участие на Европейското първенство за младежи в Италия, което стартира два дни по-късно и ще продължи до 24 април.