+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

Григор Димитров на победа от най-доброто си класиране на "Ролан Гарос"

Двубоят между Григор Димитров и Зизу Бергс ще се доиграе в събота.

Двубоят между Григор Димитров и Зизу Бергс ще се доиграе в събота. Срещата от третия кръг на „Ролан Гарос" започна в петък, но след множество прекъсвания и при резултат 6:3, 2:1 за българина, беше отложена за събота.

По всяка вероятност двубоят ще се доиграе на корт 14, където започна в петък. След множество дъждовни прекъсвания, някои продължили 5-10 минути, други половин час, Димитров съумя да спечели първия сет на срещата с 6:3. Българинът допусна ранен пробив и изоставане с 0:2 гейма, но до края на сета спечели 6 от следващите 7 игри и поведе в резултата.

Силната серия на бившия №3 в света продължи и в началото на втората част, когато той поведе с брейк за 2:0. Гейм по-късно обаче дойде и поредната дъждовна пауза над Париж, която се оказа последна за днес.

При победа Григор Димитров ще се класира за осминафиналите и ще изравни най-доброто си постижение в турнира.