+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

Нефтохимик и Поморие не се победиха в съботната контрола

Нефтохимик ще стартира пролетния дял на шампионата на 18 март като гост на отбора на Просеник.

ФК Нефтохимик Бургас завърши 0-0 приятелския си мач срещу ОФК Поморие в събота. Срещата премина равностойно с лек превес на бургазлии през първото полувреме и предимство на Поморие през второто. Проверката като гост срещу съперник от по-горната регионална дивизия бе важна част от предсезонната подготовка на отбора. Поморие е лидер в "А" областна група, докато Нефтохимик е на първо нясто в "Б" областна група "Център". Нефтохимик ще стартира пролетния дял на шампионата на 18 март като гост на отбора на Просеник.

Снимка: ФК Нефтохимик Бургас

Треньорът Станислав Жеков започна мача срещуПоморие със следния състав:

Димитър Тодоров, Пламен Бояджиев, Светослав Славов, Димитър Шопов,Кристиян Илчев, Пламен Славилов, Ради Иванов, Алекс Попов, АлексДимитров, Мартин Мечков, Рамис Исмаилов

В съботния ден се изиграха и две стойностни контроли в детско-юношеската школа на Нефтохимик. Юноши младша възраст победиха с 4-3 отбора на Звезденбург, който се състезава в елитна група, а деца набор 2009 спечелиха срещу полуфиналиста за купата на БФС за набора Черно море Варна  с 5-1.