+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

Нефтохимик оглави класирането в "А" областна група след убедителна победа

Срещата започна с минута мълчание в памет на Стела Маринова, която загина в пътен инцидент.

Нефтохимик спечели дербито срещу Бургас спорт и оглави класирането в "А" областна група. Зелените вкараха четири безответни гола и изместиха съперника си от първото място.

Двата отбора, първи и втори във временното класиране, излязоха на терена в СЦ „Изгрев“, по трибуните на който имаше много малко свободни места,  с доста млади футболисти, които предложиха красива и динамична игра и оправдаха очакванията за истински футболен сблъсък.

Началото беше равностойно, като и двата отбора опитваха да наложат превес в средата на терена. Бързите атаки на Нефтохимик обаче бяха особено ефективни, и така до 33-тата минута зелените водеха с 3-0 след голове на Алекс Димитров, Михаил Мирошник и Алекс Попов. Въпреки убедителната преднина срещата не загуби от заряда си и надиграването продължи до последната минута на полувремето.

През втората част Нефтохимик успя да отбележи още едно попадение след прекрасна индивидуална изява на Алекс Димитров. Последният съдийски сигнал дойде при резултат 4-0 за Нефтохимик.

Нефтохимик: Тотев, Илчев, Бояджиев, Славов, Кръстев, Димитров, Славилов, Иванов, Попов, Исмаилов, Мирошник