+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

Нефтохимик спечели с 2:0 срещу Поморие

На своя стадион в комплекс „Изгрев“ домакините отбелязаха двата гола през второто полувреме на мача

Футболистите на Нефтохимик победиха с 2-0 Поморие в дербито на върха в класирането на А ОФГ. На своя стадион в комплекс „Изгрев“ домакините отбелязаха двата гола през второто полувреме на мача. Срещата започна при тежки условия. Силният вятър и дъжд в началото на мача пречиха на футболистите и публиката. Още в 3тата минута Нефтохимик получи право да изпълни 11 метров наказателен удар, след като Исмаилов беше съборен в наказателното поле при една бърза своя атака по левия фланг. Вратарят на гостите успя да отрази удара на Славов от бялата точка и да запази равния резултат. До края на първите 45 минути гол така и не падна.

Нефтохимик започна второто полувреме с надмощие и след няколко хубави атаки успя да поведе с гол на Ради Иванов. Няколко минути по-късно нова бърза атака на зелените хвана неподготвен вратаря на Поморие и с прехвърлящ удар от голяма дистанция Исмаилов удвои преднината. До края на мача гостите опитаха да атакуват по-масирано, но така и не успяха да стигнат до опасни положения пред вратата на Нефтохимик. В последната минута вратарят на Поморие получи червен картон, след като задържа откъсналия се срещу него Исмаилов.