+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

Поредни успехи за бургаските състезатели по спортни танци

В края на миналата седмица за четвърти пореден път в гр. Солун, Гърция се проведе международният турнир по спортни танци „Greek open 2014”, представляващ част от спортния календар на Световната танцова федерация (World dancesport federation -WDSF).

Вкрая на миналата седмица за четвърти пореден път в гр. Солун,Гърция се проведе международният турнир по спортни танци „Greek open 2014”, представляващ част от спортния календарна Световната  танцова федерация (World dancesport federation -WDSF).

Втурнира взеха участие голям брой танцови двойки представители на 25 страни,сред които Русия, Украйна, Италия, Испания, Молдова, Германия, Гърция, Румънияи други. Сред изключително голяма конкуренция състезателите на КСТ„Бургас-1975” отново не измениха на традицията и се вписаха среднай-добрите в турнира. Състезателитена клуба се завърнаха с 2 златни, 1 сребърен и 3 бронзови медала.

В групата на „Юноши старша възраст”-стандартни танци, победители станаха Георг Киряков и Християна Бургазлиева, а вкатегорията латино при юношите, талантливите ни танцьори заеха 2-ро място.

В категорията „Младежи” - латиноамериканскитанци след напрегната надпревара, бронзови медалисти станаха Димитър Димитров иДесислава Тепавичарова, а в групата на „Младежи” – стандартни танци, бронзовмедал спечели друга двойка на клуба – Антон Кандауров и Татяна Ефимкина.

Победители при най-големите „Аматьори”-стандартните танци станаха Иван Христов и Симона Янева, а трети Антон Кандаурови Татяна Ефимкина. При изключително силна конкуренциядо четвъртфинал при „Аматьори”- латиноамерикански танци достигна друга двойкана клуба – Иван Карастоянов и Габриела Бургазлиева, които заеха престижното 17място от общ брой участвали двойки в категорията 89.