+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

"Черноморец" спечели градското дерби

Отборът на "Черноморец" -Бургас постигна категорична победа с 4:0 над "Нефтохимик" и заслужено спечели градското дерби на Бургас. „Акулите“ бяха по-класният отбор на терена през всичките 90 минути и само пропуски ги лишиха дори от по-категоричен резултат.

Отборът на "Черноморец" -Бургас постигна категорична победас 4:0 над "Нефтохимик" и заслужено спечели градското дерби на Бургас. „Акулите“бяха по-класният отбор на терена през всичките 90 минути и само пропуски гилишиха дори от по-категоричен резултат.

Срещата започна с минута мълчание впамет на убития в София фен на "Черноморец" Тодор Тотев.Головото шоу започна в 20-та минута, когато Симеон Райковс много хубав плътен удар, от границата на наказателното поле, елиминира стражана "Нефтохимик". Само 10 минути по-късно, „акулите“ вече водеха с 2:0. КапитанътВанчо Траянов пресече пас на гостите и веднага центрира към наказателното поле,където младият Милчо Ангелов засече с глава и оплете топката в мрежата.

До краяна полувремето черноморци можеха да водят и с повече, но Фонсека и Балтановнаправиха пропуски.През втората част се запази статуквото на терена.„Акулите“ доминираха, като почти не оставяха възможности на своя опонент. Само6 минути след подновяване на играта Симеон Райков беше повален в наказателнотополе и съдията отсъди дузпа. Балтанов застана зад топката, но ударът му бешеспасен от противниковия страж.

Въпреки пропуска, само няколко минути по-къснорезултатът стана класически. Карлос Фонсека проби отдясно и центрира остро внаказателното поле, където Милчо Ангелов беше на най-точното място и отбелязасвоя втори гол в срещата. Крайното 4:0 беше фиксирано 7 минути преди края надвубоя от влезлия като резерва Жереми Манзоро.

След тази победа „акулите“ имат в актива си 31 точки, 3по-малко от спасителното за тях място. В следващия кръг възпитаниците наДимитър Димитров гостуват в Стара Загора на "Берое". Срещата е на 30-ти март/неделя/ от 19:00 часа.