Email

info@poligraff.net

info.poligraff@gmail.com

Станка донесе първо злато за бургаската борба

Станка Златева спечели първо злато за бургаската борба. Като състезател на "Черноморец" тя записа три туша и оглави класирането по време на Държавния шампионат в зала "Универсиада", категория до 75 кг.

В същата категория бронзът бе поделен между още две състезателки на "Черноморец" - Ханджер Юмер и Златка Жекова. Четвърти медал за бургаския клуб донесе Полина Коджабашева в категория до 53 кг.

Със съдействието на кмета Димитър Николов, златното момиче на българската борба се установи в Бургас през миналата година. За краткото време до днес, Станка успя да увлече по-младото поколение състезатели и резултатите вече са видни.

"Щастлив съм, че тези успехи идвата в годината, когато Бургас е Европейски град на спорта. Най-много ме радва събуденият интерес на децата към спорта. Това е и голямата ни цел. Желая успех на Станка и на бургаската борба в предстоящата първа Европеада през лятото в Баку", каза кметът Димитър Николов.

Тази година клубът по свободна борба "Черноморец" е в режим на предолимпийска подготовка. Затова субсидията му от Община Бургас е завишена и е в размер 80 000 лв.

ПОМОГНЕТЕ НА НОВИНИТЕ ДА ДОСТИГНАТ ДО ВАС!

Благодарим ти, че си тук и че предпочиташ нашите новини!

Посещавайки PoligrafF.NET, ти подкрепяш свободата на словото и независимата журналистика.