+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

Стоян Апостолов стана шампион на писта "Серес"

Бургаският пилот затвърди категорично своята Вицешампионска титла за 2018 г.

Стоян Апостолов стана шампион на писта "Серес". Доайенът на автомобилния спорт, състезател на СК "Елена Тийм" - Бургас, пребори конкуренцията в оспорвана надпревара в серия Туринг.

Бургаският пилот бе зад волана на своята Хонда Сивик - Тайпер. След грешка на колегата си в шестата обиколка, Апостолов излезе начело и финишира пръв с 18 секунди аванс пред конкурента си за Вицешампионската титла. Така майсторът на спорта Стоян Апостолов затвърди категорично своята Вицешампионска титла за 2018 г.

Шестият, последен кръг от националния шампионат на Българската федерация по автомобилен спорт на затворен маршрут 2018 г. се проведе в съседна Гърция, на писта ''Серес'' в едноименния град. Общо 44 пилота се съревноваваха на 17-ти и 18-ти ноември, разделени в сериите: Спорт, Туринг и Макси.

В серия Спорт първи подиум в кариерата на писта записа 16-годишният Кристиян Христов с Хонда Сивик. При максималистите състезанието спечели Румен Киров със Субару Импреза.