+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

"Акулите" продължава уверено напред в турнира за купата на България

Отборът на „Черноморец-Бургас” продължава уверено напред в турнира за купата на България след като постигна убедителна победа с 3:0 срещу „Добруджа” в мач, игран на стадион „Дружба” в град Добрич.

Отборът на „Черноморец-Бургас” продължава уверено напред в турнира за купата на България след като постигна убедителна победа с 3:0 срещу „Добруджа” в мач, игран на стадион „Дружба” в град Добрич. Още в първите минути „акулите” показаха, че са пределно мотивирани и във 2-та минута Мартин Тошев пропусна да отбележи след хубав извеждащ пас от Марсио Нуно.

В 12-та минута Цветомир Цонков проби по левия фланг, справи се с един защитник на гостите, и с техничен прехвърлящ удар изведе Черноморец с 1 гол напред. 10 минути по-късно младият защитник на „акулите” Георги Терзиев вече беше в прегръдките на съотборниците си, след като отбеляза втория гол в мача с глава, след центриране от корнер.

До края на първото полувреме гостите владееха напълно инициативата като пропуски направиха Марсио Нуно и Мартин Тошев. В началото на второто полувреме, след 6 месеца отсъствие, в игра за Черноморец се появи бразилският защитник Габриел Атц, който замени капитана Траян Дянков. Последваха минути, в които домакините се опитаха да се върнат в мача, но добрата работа в защита, както и решителните намеси на Паскал Борел предотвратиха няколкото опасности на отбора на Добруджа.

В 74-та минута току-що влезлият Костадин Дяков направи победата на „Черноморец-Бургас” класическа, отбелязвайки след страхотна атака, преминала през Лис Муйтис и Георги Андонов. До края на двубоя последваха няколко хубави атаки на „акулите”, като с пропуски се отличиха Георги Андонов и Лис Муйтис. 3 минути преди края Цветомир Цонков напусна играта принудително и Черноморец доигра мача с 10 футболисти. След мача, видимо доволен, Красимир Балъков не пропусна да похвали всички свои футболисти. Старши треньорът на „Aкулите” благодари на домакините за добрата организация и им пожела да постигнат целите, които са си поставили в първенството.