+359 879 47 29 18

+359 879 47 69 18

Бургаските параспортисти с медали от национален турнир

55 параспортисти от 8 клуба се включиха в националното състезание за хора с увреждания

55 параспортисти от 8 клуба се включиха в националното състезание за хора с увреждания, което се проведе в спортна зала "Никола Станчев" в Бургас. В продължение на два дни състезателите мериха сили в дисциплините плуване, вдигане на тежести и бадминтон.

В отборното класиране по плуване на първо място се класира съставът на "Тракия" - Пловдив - 18 т., следван от "Никея" - 16 т., и бургаския "Джавелин" - 15 т.

В надпреварата по вдигане на тежести на първо място се класираха домакините от "Джавелин", следвани от "Тракия" и "Атлетик - НСА".

В турнира по бадминтон на първо място завърши "Тракия" - Пловдив с 31 точки, следван от "Джавелин" - Бургас - 23 т., и "Сини камъни" - Сливен - 22 т.